Strona główna » Zakres działalności

Zakres naszej działalności

Pacjenci zgłaszający się do naszej poradni alergologicznej mogą liczyć na pomoc lekarzy specjalistów o wysokich kwalifikacjach popartych dorobkiem naukowym oraz posiadających doświadczenie  zdobyte w trakcie wielu lat praktyki zawodowej.

Naszym specjalistom asystuje zespół pielęgniarek, przestrzegający najwyższych standardów zawodowych oraz charakteryzujący się w pełni profesjonalnym i przyjaznym podejściem do pacjenta. 

Głównym obszarem działalności Centrum Medycznego Lucyna Andrzej Dymek jest zapewnienie pacjentom profesjonalnej pomocy w zakresie diagnostyki alergologicznej oraz leczenia chorób alergicznych. Posiadamy dwie placówki w województwie opolskim – w Strzelcach Opolskich i Zawadzkiem, w których na pacjentów czeka zespół medyczny złożony z 10 pielęgniarek oraz 4 lekarzy o różnej specjalizacjach. Znajdą u nas pomoc osoby potrzebujące konsultacji z alergologiem, pulmonologiem, otolaryngologiem, pediatrą, lekarzem medycyny pracy. Zajmujemy się leczeniem dorosłych, jak i dzieci.
Nasz zespół posiada odpowiednie umiejętności komunikacyjne w relacjach z najmłodszymi.

Przez lata wypracowaliśmy własny model przyjęć pacjentów w którym uczestniczy aktywnie lekarz specjalista i zespół doświadczonych pielęgniarek- asystentek medycznych wykonujących procedury diagnostyczno-lecznicze z wykorzystaniem najnowszych technologii w naszych specjalizacjach medycznych.

Podstawowe usługi

Diagnostyka i leczenie chorób alergicznych

Wykonujemy testy skórne oraz testy z tzw. „z krwi” oraz przeprowadzamy diagnostykę molekularną.

Diagnostyka i leczenie chorób układu oddechowego

Leczymy ambulatoryjnie (nie kierując do szpitala) zaostrzenia astmy, POCHP, zapalenia krtani.

Wykonywanie testów prowokacyjnych

Testy prowokacyjne na alergeny pokarmowe, leki, środki kontrastowe stosowane w radiologii

Inne usługi

Audiometria, próby błędnikowe – diagnostyka i leczenie zaburzeń słuchu i narządu równowagi

Audiometria jest jedną z najpopularniejszych metod badania słuchu. Należy ona do subiektywnych technik ustalania uszkodzeń układu słuchowego, na podstawie oceny progu słyszenia.

Rynometria akustyczna

Rynometria akustyczna to badanie objętości jam nosowych. Drożność jam nosowych jest oceniana poprzez falę ultradźwiękową. Jest to w pełni bezpieczna metoda/odmiana badania USG/, nie wymagająca współpracy Pacjenta. Możemy badać już 5 letnie dzieci.

Ustalenie racjonalnej diety eliminacyjnej w oparciu o diagnostykę alergologiczną

Dieta eliminacyjna to rodzaj diety, która ma na celu leczenie osób dotkniętych alergią lub i nietolerancją pokarmową.

Wideoendoskopia górnych dróg oddechowych

Pozwala na ocenę anatomiczną i czynnościową jam nosowych (polipy , trzeci migdałek) gardła dolnego i krtani pod odpowiednim powiększeniem.

Medycyna Pracy

Nasze poradnie oferują komplet badań z zakresu medyny pracy – przeprowadzamy badania wstępne, okresowe oraz kontrolne.

Laboratorium – pełny zakres badań + immunologiczne w alergii slgE (z krwi)

Pełny zakres badań + immunologiczne
testy z krwi/surowicy w alergii slgE.
Ocena parametrów immunologicznych odporności przeciwzakaźnej.

Ambulatoryjne leczenie w Oddziale Dziennym Centrum Medycznego zaostrzeń astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc

Oferujemy pacjentom leczenie na oddziale dziennym zaostrzeń astmy oraz POCHP. Jesteśmy przygotowani do przyjmowania nagłych przypadków.

Diagnostyka nietolerancji laktozy i fruktozy oraz zespołu przerostu bakteryjnego w jelicie cienkim SIBO (test wodorowo- oddechowy)

Badaniem zalecanym w pierwszym rzucie podczas diagnostyki nietolerancji laktozy i fruktozy jest test wodorowo-oddechowy. Wykrywa on produkty fermentacji jelitowej związanej z zaburzonym wchłanianiem tych cukrów – wodór.

Refluks krtaniowo- gardłowy

Diagnostyka i leczenie refluksu krtaniowo-gardłowego, pH-metria (Dx-pH system Restech)Diagnostyka i leczenie refluksu krtaniowo-gardłowego, pH-metria (Dx-pH system Restech)